
Jerez de la Frontera: A rómaiak Xeres néven ismerték, a mórok Sheriss formában használták, majd az élő nyelv lassan Jerezre változtatta a város nevét. Felejtsük el a lovakat, a footballt és a Forma-1-es pályát. Ez mind háttérbe szorul a világ legnagyszerűbb bora mellett!
A nemzetközi jog szerint egy bor csak akkor kaphatja meg a sherry címkéjét, ha a Jerez de la Frontera, Sanlúcar de Barrameda és El Puerto de Santa Maria városok közt elterülő háromszögben termelték. Három féle szőlőből készül a palominóból, ami a sherry alapja illetve két különböző fajtával ízesítik, muskotályos szőlővel és a Pedro Ximénezzel. Gyártási metódus pontos megismerése végett érdemes felkeresni egy bodegát, 2010-ben a González Byass-nél (Tio Pepe) egy nagyon kedves magyar idegenvezető hölgy kalauzolt.
1580-90-es évektől vált ismert és népszerű itallá, mikor Sir Francis Drake sorozatosan támadta meg Cádiz kikötőjét a nedű miatt, azóta az angolok ezen ital legnagyobb fogyasztói! Az utak mellett számos helyen láthattok fémből bika sziluetteket, ezeket az 1950-es évektől az Osborne sherrytermelő cég állítatta, majd 1980-as évektől betiltották Spanyolországban az útszéli reklámokat, ekkor a sziluett alatt található Osborne feliratot leszedték, de a hatóságoknak ez sem volt elég a bikákat is el akarták tüntetni. Ezen a ponton elszabadultak az indulatok és a spanyol nép felháborodásának köszönhetően a bikák kint maradhattak, mára az eredeti 500-ből kb. 100 a helyén áll.
Tarifa: Élhető kisváros, aminek egy oldalát az Atlanti-óceán míg másik oldalát a Földközi-tenger mossa. Világszerte ismert a szeles partjáról, ami kifejezetten kedvez a Kite-Surf –ért rajongóknak. Ha pedig inkább sziklát másznánk a közeli hegyekben remek falak állnak a rendelkezésünkre. Egyik legnagyszerűbb élményem az itten éjszakai fürdőzés az óceánban miközben a teli Hold világított ránk és Afrika fényei szűrődtek át a túlpartról. Vagány fiataloknak kötelező, kihagyhatatlan!